Hej på er <3
Hoppas ni har en fin helg. Jag har varit med barnen hela dagen idag då Livia är på landet. Vi bestämde oss för att inte åka iväg denna helg, eller ja som familj. Men vi kände ändå att vi behövde kolla till vårt älskade hus och paradis. Livia åkte iväg ensam denna gång och väl framme facetimade vi alla. Vi saknar landet så oerhört mycket. Vi hade haft mycket besök av främmande djur på gården. En hel del mystiska fotspår syntes i snön. Leonard började direkt fantisera om alla skuggor (sommarskuggan, vinterskuggan osv). Ni som vet NI vet.
Jag och barnen har lekt inomhus, promenerat i snön och haft disco här inne. Efter Bernards lilla nap tog vi en promenad till MAX där vi mötte upp min vän Samira för en sen lunch. Leonard fick välja vad han ville och just idag bestämde han att han ville ha glass innan maten. Okej på en lördag kände jag. Vi gick därefter till affären för att köpa med lite gott hem till Mellokvällen. Men det var ju ingen succé. Vi satte på Netflix efter tredje bidraget. Vad tyckte ni om mello ikväll? Jag har alltid så höga förväntningar, men dem uppfylls sällan. Hoppas på bättre bidrag nästa vecka 🙂
Ha en fortsatt fin helg kära ni 🙂
Facetime med mamma Livia från Landet 🙂
En fantastisk beställning från MQ
så fin skjorta med lite lyxiga detaljer samt den perfekta byxa med hög midja!
Två gullisar i fåtöljen som åkte till landet idag. Här ser ni den fortfarande i plast och utan ben hehe.
två matchande killar påväg till Max
mammas stora, fina älskling.
Just det!! Igår hittade jag en dröm kappa på en nyfunnen vintage-pärla. Lotta Vintage ligger på Upplandsgatan 45 i Stockholm (odenplan) och det är bara ett måste att besöka :). Tips om ni gillar vintage.