Hej på er!
Jag har verkligen inte glömt bort bloggen och jag har verkligen saknat att blogga ”på rutin” som jag alltid har gjort. Anledningen till att det är såpass glest mellan inläggen är av tre anledningar.
1. Jag har börjat plugga på yrkeshögskola (som ni vet) 🙂
2. Jag har FLYTTAT!!
3. Min nya dator har legat i sin kartong sedan jag köpte den (men nu äntligen är den uppackad)
Så fort jag fått rutiner i livet igen så kommer allt att rulla på som vanligt, lika så bloggen såklart 🙂
Min utbildning är på heltid, men jag kommer bara vara i skolan tisdag, onsdag och torsdag och detta drömschema gjorde mig överlycklig. Nu kan jag fortfarande ”jobba” med bloggen, gå på mina events, resa och LEVA.
Idag var det andra dagen i skolan och allt känns sådär helrätt som jag hade hoppats på. Jag vill suga in all information och våra lektioner är så himla spännande. Jag har verkligen valt rätt. YES!
Nu ska jag laga lite mat, sen ska jag ta tag i min bloggmail.
PUSS