Hej finaste ni!
Hoppas er vecka har börjat bra 🙂 I morse gav vi oss iväg för Bernards ettårsfotografering som jag bokade för evigheter sedan. Denna goa och superduktiga tjej höll till i hennes gulliga studio i Sundbyberg. Ni hittar henne på instagram: www.instagram.com/karusell_foto/ och ni måste spana in hennes fantastiska bilder. Bernard tyckte till en början att den stora kameran var lite läskig, men sen blev han så avslappnad. Han skrattade och det blev så bra 🙂 Jag ser fram emot att se det slutgiltiga resultatet. Ni kommer givetvis få se bilder här i bloggen också.
När vi kom hem blev det lunch och sedan satt jag med fakturering medans B sov. Det är mycket med det administrativa. Att driva aktiebolag är ingen enkel uppgift. Men jag är glad över att jag har min flickvän som är revisor samt en extern revisor som drar ett tungt lass. Efter lite admin jobb så tog jag Bernard ut på en promenad innan det var dags att hämta storebror på förskolan. Efter försi blev det en eftermiddag i parken. Det är liksom standard för oss 🙂 Till middag blev det thai-inspirerad fisk och ris till middag (hellofresh recept) så så gott!
Hoppas ni får en fin måndagskväll 🙂
Stor kram på er!
En morgon med en sminkrutin. Sminkar mig max två gånger i veckan hehe.
Mamma Livia var så gullig som följde med oss i morse 🙂 Känns skönt att även hon kan köra. Jag sitter gärna bak med B så att jag kan trösta honom när han är ledsen. Bilen är ingen hit just nu.