Mål och visioner är så himla viktigt om man vill komma någonstans i livet. Jag är aldrig nöjd, utan vill hela tiden förbättra saker. Jag tror att allt kan alltid bli bättre än vad det är. Trots detta är jag otroligt tacksam för det jag redan har och det är jag väldigt bra på att visa. För att uppfylla mina önskningar gör jag visionboards och klistrar upp saker så att jag kan se dem. Förr hade jag allt i huvudet, men det gav mig inte motivation nog..
Denna gjorde jag för 183 veckor sedan vilket är 3.5 år sedan… Vid den tiden hade jag inte varit i London, USA, eller paris..Jag hade heller ingen Chanel eller stod aldrig på någon scen (som glee representerar här på bilden). Idag har jag gjort just allt detta!! Hag har varit i New York, besökt paris, Varit i London TRE gånger och jag äger min egna chanel. Det kallar jag att lyckas med mina då (relativ låga mål..) Idag ser mina visoner helt annorlunda ut och handlar mer om att älska sig själv och trivas med tillvaron.
När jag gjorde denna såg jag ut såhär och visste inte mycket om livet. Jag var så liten. Babyface och en osäker liten tjej på insidan. Ville bara att någon skulle rädda mig och tala om för mig vad jag skulle göra. Jag har lärt mig att det finns ingen annan än DU som kan ta tag i ditt liv. Är du inte nöjd med tillvaron GÖR NÅGOT ÅT DET! Kan vi någonsin förlåta oss själv för det vi inte gjorde..?
Idag ser mina mål och visoner (pepp) ut såhär: