En alternativ dröm

Hej underbara ni! Nu ska jag berätta en sak som ni INTE visste om mig.
Om jag inte hade arbetat med media, Pr och influencer marketing hade jag gjort något helt annat. Kan ni gissa vad jag hade arbetat med? Det är ganska långsökt så jag tänker att jag lika väl kan berätta. Jag hade pluggat samhällsplanering och samhällsbyggnad. Visst är det galet? Det skiljer sig verkligen ifrån det jag faktiskt gör idag. Jag har alltid varit intresserad av Samhällsbyggnad och allt inom detta och är givetvis fortfarande. Dock så klappar mitt hjärta lite hårdare för media så det är ju såklart därför jag jobbar med just det jag gör.

Iterio är konsulter inom just samhällsplanering och samhällsbyggnad. Iterio  hjälper sina kunder med att leda projekt, datasamordning och givetvis mycket mer. Teknikspecialisterna inom Iterio  jobbar i alla händelseförlopp inom geoteknik, miljö och trafik. Alla kunder hamnar i tryggt sällskap hos detta företag. I dagsläget har dem många stora kunder som till exempel Trafikverket och SLL. Behöver ni hjälp inom dessa områden som vet ni vilka ni ska kontakta.

Vad hade ni arbetat med om ni inte hade jobbat med det ni gör idag? Hade varit så kul att veta vad ni har för alternativa drömmar 🙂

 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *