Hej på er och trevlig ny vecka!
Vi är tillbaka i lägenheten efter en långhelg på landet. Vi har startat veckan med full fart jobb redan. Det är inte alltid så lätt att parera jobb med en liten här hemma. Lilla B är ju med mig på heltid, men just idag hade jag lite tur. Mamma Livia jobbar hemma idag och mellan hennes möte kunde jag få ha mitt inplanerade mycket viktiga möte i ensamhet, utan bebis i famnen. Det var så uppskattat. Ni anar inte hur mycket roliga jobb uppdrag jag har inplanerade framöver. Jag känner mig så peppad och så stolt över mig själv. Morgonens möte gav mig en rejäl boost.
Vi influencers har ju årets mest hektiska period framför oss med både simgles day, black week och jul vilket är så roligt. Jag är så pepp, ni anar inte. Jag älskar ju att ha mycket att göra. På tal om att ha mycket att göra så har jag ställt till det ordentligt här hemma haha. Jag köpte ju ett antikt gammalt megastort skåp. Fick för mig att mitt gamla skåp i sovrummet skulle in i Leonards rum och att det ”nya” skulle in i mammornas sovrum. Skåpen VÄGER multum och nu är hela hemmet ett enda virrvarr. Men det ska i sinom tid lösas det också. Jag brukar ju ta mig an och lösa det mesta. Just nu blundar jag för kaoset för jobb kallar medan B sover.
Jag önskar er en fin måndag <3
Vill passa på att visa bättre bilder på vårt nya runda spegelbord i mässing från Reforma. Koden EMMA15 ger er fortfarande 15% rabatt på allt så passa på <3 (REKLAM)



Tänk att man kan få sitta här och jobba i lugn och ro. Blev lite söndagsjobb för mig igår när barnen var ute med Livia.
Läs mer: Newport rabattkod