Hej på er och god morgon lördag <3
Igår var Livia borta hela dagen och kvällen. Det innebar att jag och barnen hade en fredag själva. Efter middagen nattade jag lilla B och sedan hade jag och Leonard ensamtid. Det blev myskväll med allt gott ni kan tänka er. Leonard fick välja film och det landade i att vu hyrde filmen ”Michael” <3 Jag såg ju denna film på bio och jag kan se den om och om igen. Jag älskade den. Leonard var så fascinerad av filmen och vi dansade, pratade om vissa starka scener och hade en sådan fin kväll. Så tacksam för såna kvällar.
Idag ska vi först iväg till min fina vän Patricia för att fira hennes födelsedag lite i efterhand. Efter det ska vi iväg på en staycation ute på Värmdö. Har verkligen sett fram emot denna vistelse.
Innan vi ger oss av ska ni få se lite bilder från min torsdag och fredag. Det har varit en hektisk, men mycket rolig vecka. Så taggad på allt jobb som väntar framöver 🙂
Hoppas ni får en mysig helg.
Stor kram på er.
Det blev en mysig kvällskaffe på Sturehof innan torsdagens event
Eventet var tillsammans med Ti sento och Mildh press. Älskar smyckena från detta varumärke 🙂
Det guldiga armbandet kommer från Ti Sento
Radarparet på event hehe
sådan fin torsdagskväll
älskar att matcha kläder på killarna. Nästan alltid klädda i Polarn och pyret när det är dags för förskolan
Leonard är ofta med mig i köket. Han har sådant intresse av att hjälpa till och det är så roligt.
Idag skulle du ha fyllt 68 år. Vilken stjärna du är Michael. Jag önskar så innerligt att jag hade fått chansen att se dig live. Hade du levt och genomfört turnen ”This is it” hade det blivit verklighet av mina drömmar.
Filmen alltså. Så mycket blandade känslor. Har ni inte sett den så måste ni göra det.