Hej på er!
Nu ska jag ge er ett riktigt super-tips inför vår och sommarsäsongen, nämligen fransar! Idag var jag hos superduktiga Isabelle på hötorgskliniken och fick underbart långa och fylliga framsar. Jag är så himla nöjd. Kommer känns så bara att slippa sminka sig på morgnarna. Det är verkligen ”wake up with make up”
Hår går behandlingen till?
Först får man berätta sina önskemål för Isabelle. Jag har väldigt långa fransar naturligt, men jag var ute efter ännu längre samt fyllighet och volym. Det fick jag vill jag lova. Sen finns det dem som har lite kortare och glesare fransar och då är det bäst att man väljer dem som är normala i sin längd.
Skadar det din egen frans?
Nej det gör det inte. Det man ska tänka på är att alrig gungga en handduk eller en bomullspad mot ögat, utan man får vara väldigt försiktig och istället ”dra av” maken med en pad.
Hur ofta bör man göra ett återbesök?
Isabelle rekeomnderar att man gör ett återbesök var tredje veckan. Men detta kan vareira från person till person.
Vill ni också få otroligt vackra fransar?
Ring och boka en tid hos Isabelle på Hötorgskliniken
0704- 564 577
Mail: isabelle.spicker@live.se

Före
Efter 